Moje cesta k vůním

Vždy jsem byla typická neznalkyně vůní – v obchodě jsem si očichala vonné oleje od Saloos, vybrala si ten, který mi voněl, a doma ho dala do aromalampy. Sice jsem věděla, že levandule uklidňuje, citron povzbuzuje a růže podporuje ženskost, ale v kombinaci s těmi umělými vůněmi jsem to nebrala nijak vážně. V té době jsem se zajímala hlavně o bylinky..


Jasmín

Co to tak krásně voní?

Pak přišlo období, kdy se všechno pohnulo – v mém životě i uvnitř mě. Poprvé jsem na jednom setkání ucítila Palo Santo a úplně mě ta vůně pohltila. Hned jsem si jej pořizovala domů společně s citrusovou Agua de Florida. Mé první skutečně přírodní vůně, které ovoněly můj domov i život.

Druhým velkým mezníkem bylo setkání se spolužačkou, která mi neskutečně voněla. Když mi řekla, že si do šampónu přidala pár kapek pachuli, následoval můj maraton po obchodech, abych jej sehnala.

Čtvrtou vůní, která si mě také díky jednomu setkání dostala, byla šalvěj bílá.

Potřebuji růži!

Nijak víc jsem se tomu nevěnovala, když jsem někde našla něco o aromaterapii, stále jsem si nepřipouštěla, že by mohla mít nějaké terapeutické účinky. Vždyť jsem si čas od času dala nějaký olejíček do aromalampy a nic to se mnou nedělalo..

Pak přišlo těhotenství a s ním v posledním trimestru nutkavá potřeba obklopit se vůní růže. Jak dlouho jsem ji sháněla, jak neznalá jsem byla a jak nadšeně jsem si odnášela z jednoho květinářství olejíček za 49 korun..

Poporodní péče – a pak CVAK!

Rok a půl od porodu jsem se s tématem aromaterapie setkala zase, tentokrát na kurzu poporodní péče. Trochu znalejší přírodní kosmetiky a rostlinných olejů jsem skepticky snažila přijmout fakt, že esenciální oleje opravdu mohou pomoci.

Pořád mi to dost leželo v hlavě, tak to přicházelo ráz na ráz – z festivalu Respekt k porodu jsem si odnášela katalog produktů Nobilis Tilia a proseděla nad ním spoustu hodin..podruhé jsem se setkala se ženou, která se aromaterapii věnuje, a to značce Young Living..

A pak jsem jeden večer, už dosti vyčerpaná, vznesla v jedné diskuzi dotaz ohledně kvalitních olejů a informací. Byla jsem odkázána na Aromaterapii HABIBI a Aroma ateliér Kateřiny Kloudové. Po pročítání článků o éterických olejích a hydrolátech jsem konečně pochopila, že pocházejí z rostlin, tedy že stoprocentní oleje v sobě skutečně sílu rostlin nesou.

Konečně všechno došlo na své místo..a já se po příjemném a trpělivém rozhovoru s Kateřinou Kloudovou těším na svou první objednávku.

PS: Pokud dozrál i váš čas vůní, osobně mi pomohl e-book 7 mýtů o aromaterapii od Terezy Machové. Díky němu jsem věděla, podle čeho vybrat kvalitní olejíček, když mě nedávno postihla nutkavá touha po vůni mandarinky (a nevzala tak první olejíček, který mi přišel pod ruku).