Španělština pro maminky s dětmi

S dětmi nemusíte zakrnět a zapomenout všechno, co jste uměly jako bezdětné! A už vůbec neplatí, že se kvůli dětem nemůžete vzdělávat a učit se nové jazyky! Jde skloubit obojí – má to svá specifika a rozhodně člověk nesmí mít od sebe ani od kurzu stejné očekávání jako od kurzu v jazykové škole, ale jde to a spousta spokojených žen, které prošly mými kurzy, jsou toho důkazem.

Prezenční kurzy španělštiny pro maminky s dětmi

Kurzy španělštiny pro maminky s dětmi jsou dosti specifické a tvořené na míru, což v praxi znamená:

 • Nemusíte si kupovat učebnici, ale vystačíte si se sešitem a eurosložkami, kam si budete dávat mnou vytvořené či nakopírované materiály.
 • Místo plně vybavené učebny se budete učit v herničce pro děti, na dosah vašich ratolestí.
 • Tempo výuky je dostatečně pomalé, abyste výuku zvládaly i během plnění potřeb vašich dětí i v případě absence – nemusíte se bát, že se po vynechání lekce nechytnete.
 • Díky pomalému tempu a roztříštěné pozornosti jsou součástí kurzu interaktivní online cvičení zaměřená na gramatiku, slovní zásobu a poslech, ke kterým můžete zasednout kdykoliv chcete a kolikrát chcete.
 • Učíte se v malé skupince max. 6 studentek.
 • S delším odchodem se počítá 🙂 Nemusíte tedy urychleně opustit místnost, aby mohl najet další kurz.
 • Prostory jsou baby-friendly, najdete v nich kromě herničky i kuchyni vybavenou plastovými skleničkami a miskami, na záchodě je nepostradatelný nočník.
 • Na míru je dělaná i cena kurzu, která se navíc platí nadvakrát, pokud tedy zjistíte, že kurz nestíháte nebo nezvládáte, můžete se rozhodnout v něm nepokračovat a neplatit tedy druhou polovinu.

Součástí kurzu jsou:

 • 10 prezenčních lekcí v baby-friendly prostorách na Praze 6 (aktuálně na Petřinách),
 • interaktivní online cvičení zaměřená na gramatiku, slovní zásobu a poslech,
 • vytištěné materiály,
 • v případě absence zaslání materiálů a podrobného výkladu o proběhlé lekci na e-mail, případně náhradní individuální online lekce.

Co říkají na kurz jeho účastnice?

„Španělštinu s Janou moc doporučuji. Už nějakou dobu jsem se o španělštinu pokoušela samostudiem, ale lekce mi dávají a motivují mě mnohem víc. Jako hlavní pozitivum vnímám, že se lekce konají dopoledne a za přítomnosti dětí, takže nemusím řešit hlídání. Občas je to sice trochu blázinec a anarchie, ale musím ocenit, jak je Jana schopná vést hodinu i v takto ztížených podmínkách. Velice oceňuji také Janin klidný přístup, reflektující náš postup. “

„Kurz španělštiny byl vždycky můj sen. Sen, který jsem odkládala z mnoha důvodů. Až s dcerkou skoro dva roky na RD výmluvy došly ve chvíli, kdy Jana nabízela kurz ve skupince maminek. Očekávání od prvního “semestru” jsem měla asi takové, abych se s jazykem alespoň seznámila. Když se budu umět představit, tak to bude bomba. To vše a mnohem více se mi splnilo. Veškeré mínusy, které tento kurz má, se týkají dětí, a bez těch to prostě nejde. Jana je fajn lektorka, někdy by na nás mohla být důraznější a nebát se zvednout hlas. A já bych se měla více učit i mimo hodinu😀 Kurz doporučuji! S dětmi je tam navíc velká sranda.“

„Španělština s Janou je skvělá. Moc oceňuji už samotný princip kurzu, tedy to, že jsme na hodině s dětmi, protože standardní kurzy pro mne nejsou reálné. Pochopitelně je třeba počítat s tím, že je na hodinách občas chaos a je dost těžké se soustředit. Jana je ale moc milá a trpělivá lektorka a všem maminkám, které se chtějí na mateřské učit španělsky, její kurzy moc doporučuji.“ 

„Španělština pro maminky s Janou byla super. Děti si hrály nebo jen ležely či spaly v nosítku a my maminky se snažily proniknout do tajů španělštiny. Jely jsme vlastním tempem tak, abychom to byly schopné zvládnout i s dětmi. Díky Janě jsem se zvládla rozjet ve svých 34 letech prakticky od nuly a dnes, po pár letech výuky, se ohledně základních věcí prostě domluvím. A moc se těším, až si to letos vše vyzkouším v praxi ve Španělsku! Španělštinu s Janou určitě 100% doporučuju.“

„Španělština pro maminky mi velmi vyhovuje, protože můžu mít dítě s sebou na lekci a nemusím zařizovat hlídání. Jana je velmi milá a empatická lektorka, trpělivá k našemu tempu i náladám našich dětí 🙂 Líbí se mi různorodost materiálů, témata lekcí jsou pestrá a zajímavá.“

„Kurzy španielčiny by som odporúčala všetkým maminkám. Je to možnost rozvíjať sa, naučiť sa jazyk a pri tom netreba riešiť stráženie vášho dieťaťa, lebo može byť počas hodín s vami. Jana vytvára veľmi priateľské a motivujúce prostredie, kde sa tešíte na ďalšiu lekciu.“  

Od 11.9.2023 otevírám kurz pro mírně pokročilé

Školní rok 2023/2024 bude probíhat prezenční kurz pro maminky – mírně pokročilé v MC Císařka na Petřinách. Na FB Španělština pro maminky mám vypsanou událost, v níž najdete video o kurzu.
Pokud vás kurz láká, ale nejste si jisté úrovní, napište e-mail na Horackova.Jane@gmail.com.

Kurzy španělštiny pro maminky - "samouci"

Pro maminky, které by se rády učily španělsky, ale nežijí v Praze nebo jim nesedí termíny či úroveň prezenčních kurzů, vedu online kurzy „pro samouky“. Jak takový kurz probíhá?

 • Kurz probíhá na platformě Google Classroom (je tedy nutné mít účet na Googlu).
 • V pondělí se vám zobrazí materiály k samostudiu a do sobotní půlnoci odevzdáte vypracovaný úkol.
 • Ten v průběhu neděle opravím a připravím vám materiály na nadcházející týden.
 • Součástí kurzu jsou i konverzační online lekce, buď lekce (60 min) každé dva týdny, nebo lekce (30 min) každý týden. 
 • Kurz tedy kombinuje část pro samouky, kterou si procházíte ve svém tempu a v níž naleznete gramatiku, slovní zásobu, trénujete porozumění textu a poslech, a konverzační část, které jsou věnované online lekce.
 • Kurz trvá 8 týdnů, pak je možné na něj dále navazovat.
 • Cena individuálního kurzu je 2200 Kč/8 týdnů, skupinového kurzu pak 1400 Kč/8 týdnů.  

Co o kurzu říkají studentky?

„Kurz je moc hezkou formou učení se španělštiny z pohodlí domova, ve vlastním tempu a s moc fajn podporou ze strany lektorky.“

„Kurz mohu jen doporučit. Lektorka dokáže gramatiku srozumitelně vysvětlit a je vidět, že si dává záležet na tom, abychom byli jako studenti spokojeni.“

„Kurz pro samouky je prostě pecka. Žádný stres, že nestihnu být na lekci včas, protože si „jedu“ v době, kdy zrovna můžu. Což je pro mě hodně důležité. A výhoda je také to,že si můžu jet svým tempem. Nic není nemožné a na všem se dá domluvit 🙂 S Janou to jde skvěle a všem mým potřebám vychází maximálně vstříc.“

Pokud vás kurz zaujal, napište mi na e-mail Horackova.Jane@gmail.com a domluvíme se na podrobnostech.

Od září 2023 bude probíhat skupinový kurz pro samouky - úplné začátečníky. Pro více informací se podívejte na FB Španělština pro maminky nebo si o ně napište na e-mail.

Konverzační desetiminutovky

Tento kurz nabízím samostatně i jako rozšíření kurzů pro samouky. 

 • Ideální pro ty, které chtějí být se španělštinou v intenzivním kontaktu a konverzovat v ní každý den.
 • Kurz probíhá formou hlasových zpráv posílaných přes Messenger nebo WhatsApp.
 • Každý den (pondělí-pátek) dostanete namluvené zadání (např. odpovědět na otázky, popsat obrázek, vyprávět o něčem apod.) a vy jej do večera zpracujete. 
 • Na druhý den dostanete zpětnou vazbu a nové zadání.
 • Kurz je vhodný zejména pro pokročilé, ale i začátečníky a mírně pokročilé, kteří prochází nějakým kurzem španělštiny.
 • Kurz probíhá 6 týdnů a stojí 1600 Kč. Začít je možné kdykoliv, stačí napsat e-mail a domluvíme se.

Kdo vás kurzy provází?

Jmenuji se Jana Horáčková a učím španělštinu od roku 2008. Vystudovala jsem šestileté česko-španělské gymnázium a ukončila jej maturitou převážně ve španělském jazyce (kromě češtiny). Poté jsem vystudovala na Masarykově univerzitě obor španělský jazyk a literatura. 

Spolupracovala jsem s mnoha jazykovými školami v Ostravě, Brně a Praze, namátkou Italské centrum, Agentura Jasno, JŠ Amigas, JŠ Mundo, Bohemia Institut a Britannika. Odučila jsem nespočet individuálních lekcí. Kurzy pro maminky vedu od roku 2018.

Spolupracovala jsem na tvorbě učebních materiálů pro Chytré učení, tlumočila setkání s ekologickou tématikou pro Kubánce a dvě setkání s peruánským šamanem. Překládala jsem webové stránky pro Euro Security Products. 

V současné době vedu také kurzy předporodní přípravy pro hispánsky mluvící.

Pokud vás nezaujal ani jeden koncept a uvítaly byste klasické online lekce, neváhejte napsat e-mail na Horackova.Jane@gmail.com. I tyto lekce vedu v rytmu maminek.